Instrukcja obsługi

Strona Biuletynu Informacji Publicznej Miejsko – Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie (MGZZOP) jest ogólnodostępnym portalem internetowym o którym mowa w art. 9 ust. 1, ust. 3 oraz ust. 4 pkt. 1-2 Ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Najważniejsze elementy strony to:

  • Menu górne (zawierające linki do podstawowych sekcji strony jak strona główna czy instrukcja obsługi)
  • Menu główne boczne po lewej stronie (zawierające linki do wszystkich najistotniejszych podstron serwisu informacyjnego)
  • właściwej treści (obszar strony znajdujący się po prawej stronie od menu bocznego w którym prezentowane są treści poszczególnych działów)
  • wyszukiwarka (narzędzie znajdujące się po lewej stronie, przy menu bocznym, pozwalające na przeszukanie treści serwisu po słowach kluczowych)

Responsywność

Ponieważ strona jest responsywna (czyli dopasowuje się dynamicznie do różnych wielkości ekranów, tak małych jak i dużych) zmienia się odrobinę umiejscowienie i zasada dostępu w/w elementów strony. Kiedy mamy do czynienia z małymi ekranami (smartfony i tablety) menu górne zamienia się w rozwijaną listę, którą reprezentują trzy poziome czarne paski. Po ich naciśnięciu rozwija się menu górne. Natomiast menu główne boczne nie znajduje się z lewej strony a zajmuje całą szerokość ekranu i właściwa treść schodzi pod menu główne boczne.

Autor: Wioleta Tataryn
Data pierwszej publikacji: 20 czerwca 2019, 13:42
Data ostatniej modyfikacji: 24 czerwca 2019, 13:27